Červenec 2014

Starbound [STABLE] 2014

3. července 2014 v 16:29 | Pikachu92 |  Nesetříděné hry

Starbound [STABLE] 22.4.2014Datum vydání : 24.4.2014

Starbound je na první pohled podobný hře Terraria. Ve 2D světě můžete stejně jako v Minecraftu tvořit nádherné stavby a vyrábět unikátní předměty. Starbound jde ale ještě o kousek dál. Nebudete prozkoumávat malý generovaný svět, ale rovnou celý ohromný vesmír s desítkami unikátních planet.

Dále spadá Starbound do žánru, kterému se craftovací hry poněkud vyhýbaly - do sci-fi. Kromě tradičně ukovaných mečů a dřevěných domků operujete i s vyspělou technologií. Můžete se teleportovat na svou vesmírnou loď a pokud má dostatek paliva, lze se s ní vydat tam, kam se dosud žádný hráč nevydal. To ale mohou udělat i ostatní vesmírné druhy. Některé jsou i nepřátelské. Proto se nedivte, když po odvysílání signálu do černočerného vesmíru přistane na vaší aktuální domovské planetě invazní flotila.

Samotné hraní je pak velmi podobné Terrarii. Prozkoumáváte světy. V každém je alespoň jeden dungeon s lákavou odměnou. Můžete s postavou získávat nové schopnosti a kromě mečů a luků se dostane i na futuristické zbraně. Autoři se ale nebáli do Starboundu zakomponovat i tradiční kouzla. Klidně tak potkáte párek kultistů s kouzelnými meči, jak vyvolávají nějakého toho satanáše.

Stejně jako Minecraft můžete prozkoumávat tisíce světů spolu s přáteli. Starbound disponuje multiplayerem, ale předem si musíte zjistit adresu serveru. Pro multiplayer lze použít i postavu ze singleplayeru.
Minimální požadavkyDoporučené požadavky
OS: Windows XP or laterOS: Windows XP or later
Processor: Core 2 DuoProcessor: Core i3
Memory: 2 GB RAMMemory: 4 GB RAM
Graphics: 256 MB graphics memory and directx 9.0c compatible gpuGraphics: Discrete GPU capable of directx 9.0c
DirectX: Version 9.0cDirectX: Version 9.0c
Network: Broadband Internet connectionNetwork: Broadband Internet connection
Hard Drive: 3 GB available spaceHard Drive: 4 GB available spaceShovel Knight ( 2014 )

3. července 2014 v 14:34 | Pikachu92 |  Akční

Shovel Knight


Datum vydání : 26.6.2014

Shovel Knight je směs klasické akční adventury s úžasnou hratelností, nezapomenutelné postavy, a 8-bit retro grafiky.
Hrajete zde za Shovel Knighta, malého rytíře, na jehož bedra byl uložen velký úkol.Kombinuje tak neuvěřitelným způsobem nové i staré věci. Shovel Knight přišel do této země s dvěma cíli: porazit zlé kouzelnice a pátrat po své ztracené milované osobě.

Minimální požadavky
OS: Windows XP SP2
Processor: Intel Core 2 Duo 2.1 ghz or equivalent
Memory: 2 GB RAM
Graphics: 2nd Generation Intel Core HD Graphics (2000/3000), 256MB
DirectX: Version 9.0
Hard Drive: 200 MB available space